FŐMENÜ


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



ETELE Tanoda

(EFOP-3.3.1-16-2017-00013)


„Esélyteremtés a köznevelésben”


EFOP-331


Az EFOP-3.3.1-16-2017-00013 azonosítószámú, ETELE Tanoda című projekt  keretében az Egészséges Testért - Egészséges Lélekért Egyesület 18.848.254 Ft  támogatást nyert 100%-os támogatási intenzitással a 2017.05.01.- 2018.12.31.  közötti időszakra.


A projekt célja, hogy a célcsoportban helyet kapó 45 halmozottan hátrányos  helyzetű, főleg roma származású gyermekeknek az iskolai  eredményei javuljanak, a bukások aránya a célcsoportban csökkenjen, a  lehető legtöbben folytassák tanulmányaikat középfokú iskolában, és közülük  a lehető legtöbben középiskolát végzett és érettségizett felnőttek legyenek.

A célok elérése érdekében megvalósuló projekttevékenységek többek  között:

  • tanulók bevonása
  • a tanulók programból való lemorzsolódásának megakadályozása: szülőkkel való aktív kapcsolattartás, tájékoztatás a hátrányos helyzetű tanulók számára kialakított támogatási rendszerekről
  • tanulástámogatás
  • életpálya-építés, pályaorientáció
  • a szociális hátrányok kompenzálása, közösségfejlesztés, integrált közösségi programok megvalósítása a tanodában és a tanodán kívül: szabadidős tevékenység tanodán kívül 6 alkalommal, nyári tábor 1 alkalommal
  • hálózatosodás, kapacitásfejlesztés: együttműködés 2 tanodával, a tanoda programban résztvevő pedagógusok, további szakmai megvalósítók személyiségének karbantartása



Nemzeti Tehetség Program
(NTP-SV-MPA-12)
„A tehetségazonosító diák-sportversenyek támogatása” 


Az Emberei Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Tehetségazonosító sportversenyek támogatása (NTP-SV-MPA-12) pályázatra Egyesületünk  sikeresen  pályázott. 2013. szeptember 24-én kaptuk a jó hírt, hogy 2.000.000 forint vissza nem térítendő pályázati támogatásban részesültünk. Az Egyesület tagsága, különösen a gyerekek, az fiatalok, a partneriskola tantestülete, tanulói nagy örömmel fogadták a jó hírt.

Az ETELE Egyesület elnöke, az Esztergomi arany János Általános Iskola Iskolánk igazgatója - Baranya István elmondta -, hogy a pályázat két sportágról szól: atlétika és labdarúgás. Mindkét sportágban a tehetségazonosítás, kiválasztás a cél, de külön figyelmet fordítunk majd a roma és nem roma tanulók sporton belüli integrált foglalkoztatására. A versenyekre szeretnénk meghívni Esztergom és a környékbeli iskolákat, valamint a megye és a régió egyes iskoláit is. A pályázati program hamarosan indul, melyről folyamatosan tájékoztatjuk honlapunkat.
Atlétika
2013. október 7-én az  Esztergomi Arany János Általános Iskola adott otthont a leány atlétikai versenynek. Egy nappal később a fiúk mérhették össze tudásukat. a döntőkre október  25-én került sor.

A program szerint két korcsoportban zajlottak a versenyek:
-    alsó tagozatosok 3 próbája: (30 m síkfutás, kislabda hajítás, távolugrás)
-    felső tagozatosok 4 próbája: (30 m síkfutás, kislabda hajítás, távolugrás, 400 m síkfutás)

Az előfutamok után igazi csemege volt a döntő.  Ragyogóan sütött a nap, igazi napsütöttek késő őszi idő volt. A Strázsahegyi Kábeltévé rögzítette az eseményeket, melyet egy hónapon keresztül sugároz az adásaiban. A program a testnevelő tanári technikai értekezlettel kezdődött, ahol Deli József testnevelő foglalta össze a legfontosabbakat. Eközben a versenyzők megkezdték a melegítést a pályákon.  Négy helyszínen zajlottak a versenyek. Az távolugrógödörnél két futófolyosó áll rendelkezésre. A 30 m-es síkfutásnál 4 pálya volt kijelölve. A kislabda hajítást egyenként kellett lemérni, míg a 400 m-es (két körös) síkfutásokkal fejeződött be a verseny.
A versenybizottság az összegzés és a kiértékelés után eredményt hirdetett. Baranya István elnök,  igazgató adta át a díjakat és zárta le a versenyt. Ezt követően a rendező ebéddel vendégelte meg a  résztvevőket. A jóízű falatozás közben e gyerekek, sportolók egymás között értékelték a versenyt és a saját teljesítményüket. Barátságok, kapcsolatok szövődtek és mindannyian alig várják a versenysorozat folytatását.


Labdarúgás

Október 21-én Esztergomban a Városi Sportcsarnokban folyatódott Az Arany János Általános Iskola által megnyert Nemzeti Tehetségprogram pályázat kispályás labdarúgása. A versenyt Baranya István igazgató nyitotta meg. Délelőtt a 7-8. osztályosok kezdték a tornát.
Délután a 3-4. osztályosok vették át a stafétát.
A tornán megjelent Khéner László az MLSZ Komárom-Esztergom Megyei igazgató, Pál György sportcsarnok igazgató, Esztergom Város Képviselő-testület Sport Bizottságának elnöke.
A díjakat Baranya István igazgató, Khéner László megyei MLSZ igazgató és Esztergom két legendás labdarúgója Markó Béla és Winkler János adta át.
A torna után a rendező Arany János Általános Iskola megvendégelte a részvevőket. Az ebéd és az uzsonna osztásban Erős Gábor FIFA játékvezető is segédkezett.

Eredmények:
   7-8. osztályosok
1.    Arany János Általános iskola
2.    József/Babits Általános Iskola
3.    Eötvös Általános Iskola
4.    Petőfi Általános Iskola
5.    Bp. Kőbánya DSE


 Záró konferencia



November 14-én, csütörtökön a Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskola dísztermében tartotta az Esztergomi Arany János Általános az EMMI Tehetségazonosító diák- sportverseny pályázat záró konferenciáját. Jeles sportszakemberek fogadták el a rendezők meghívását. Többek között Kiss Norbert sport helyettes államtitkár, Dr. Völner Pál államtitkár, országgyűlési képviselő, Kökény Roland olimpiai bajnok, Dr. Magyar György főiskolai tanár, sporttörténész, Nagy Gabriella tankerületi igazgató, Baranya István igazgató, sportpszichológus. Jelen voltak továbbá a pályázat megvalósításában szerepet vállaló pedagógusok, önkéntesek, szülők, valamint az esztergomi sportegyesületek vezetői, edzői, sportolói és a sajtó képviselői.


A konferenciát Nagy Gabriella tankerületi igazgató nyitotta meg. Ezt követően Deli József testnevelő számolt be a pályázat megvalósításáról, a versenyekről, az eredményekről. Baranya István az Arany János Általános Iskola igazgatója , sportpszichológus, UEFA ’Pro” edző pedig a sporttehetségről tartott színvonalas előadást.
Dr. Magyar György sporttörténész az esztergomi olimpikonok sporttörténetét dolgozta fel előadásában, majd őt Kökény Roland olimpiai bajnok személyes élménybeszámolója követte.
Dr. Völner Pál államtitkár a sport infrastrukturális lehetőségeiről és fontosságáról szólt. Őt Kiss Norbert sport helyettes államtitkár követte. Élményekkel és szenvedéllyel tarkított előadásában a sporttehetség és az ifjúsági sport fontosságáról beszélt
A konferenciát Nagy Gabriella tankerületi igazgató zárta be.


HÍREK


 

Indul az ETELE honlapja!